В одній з шахрайських схем організатори запрошують взяти участь у розіграшах за «невеликий» внесок, обіцяючи вартісні подарунки. У результаті у виграші залишаються лише аферисти.
Днями до поліції звернувся житель Житомирського району з повідомленням про шахрайство. Чоловік розповів, що нещодавно в одній з соціальних мереж знайшов повідомлення про розіграш вартісного подарункового боксу. Серед іншого до вмісту «лоту» входив також коштовний мобільний телефон.
Для участі в лотереї необхідно було зробити початковий внесок у сумі 2000 гривень. Після виконання всіх умов, організатори акції начебто для збільшення шансів виграшу вартісного призу запропонували йому сплатити додаткові кошти.
Однак після переказу сторінку «учасника розіграшу» було заблоковано, а інформацію про лотерею видалено. Тож ошуканий чоловік замість подарунку отримав понад 7 тисяч гривень збитків.
Нині поліцейські встановлюють обставини діяння у межах відкритого кримінального провадження. Попередня кваліфікація - ст. 190 (Шахрайство) КК України.
Правоохоронці наголошують: «виграші» на інтернет-платформах та у мобільних застосунках несуть величезний ризик потрапляння на подібну схему ошуканства. Якщо однією з умов отримання виграшу є сплата коштів – це 100% шахрайство! Тож дотримуйтеся заходів безпеки та не дозволяйте шахраям вас ошукати.
Житомирське районне управління поліції
![](Шахрайство_виграш.jpg)