Портал в режимі тестування та наповнення

Загибель худоби: слідчі поліції Житомирщини повідомили директору держпідприємства про підозру в службовій недбалості

Опубліковано 09 липня 2026 року о 13:00

Через ухилення фігуранта від управління діяльністю господарства було допущено поширення серед великої рогатої худоби інфекційних захворювань, що призвело до її загибелі. Ще частина поголів’я зникла з ферм. Державі було завдано понад мільйон гривень збитків.


Сільськогосподарське держпідприємство, що розташоване на Звягельщині, належить до сфери управління Фонду держмайна. Підозрюваний став директором підприємства у серпні 2025 року.


Основною діяльністю суб’єкта господарювання є розведення великої рогатої худоби молочних порід. Серед іншого, його керівник повинен був забезпечити належне утримання худоби. Натомість чоловік не вживав жодних заходів для організації необхідної поточної роботи з поголів’ям: залучення кваліфікованого персоналу та фахівця ветеринарної медицини для оглядів, лікування, догляду,  забезпечення повноцінним та збалансованим раціоном тощо.


Слідством встановлено, що в результаті бездіяльності директора упродовж лютого-червня 2026 року серед худоби поширилися інфекційні захворювання, у результаті яких загинули щонайменше вісім голів великої рогатої худоби. Разом із тим, керівник не вжив заходів щодо утилізації загиблих тварин, що сприяло подальшому поширенню захворювань у стаді.


Загалом встановлено, що поголів’я скоротилося на 57 особин, нині правоохоронці встановлюють місцезнаходження тварин. Державі завдано збитків на понад 1 млн гривень.


Слідчі ГУНП в Житомирській області повідомили 46-річному фігуранту про підозру в службовій недбалості, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 Кримінального кодексу України). Досудове розслідування проводиться за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури. Нині вирішується питання про обрання фігуранту запобіжного заходу та відсторонення від посади.


Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.


Відділ комунікації поліції Житомирської області

1 з 6
2 з 6
3 з 6
4 з 6
5 з 6
6 з 6

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux