Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
«Ви виграли в лотерею!» - такими словами шахраї чіпляють на гачок довірливих громадян
Опубліковано 01 червня 2023 року о 11:57

Потому «представник» організатора лотереї (розіграшу призів) інформує, що для отримання виграшу необхідно сплатити «податок», «активувати рахунок», «внести аванс», «підтвердити свій картковий рахунок» тощо. Для цього пропонують зробити переказ на певну суму. Натомість після виконання таких вимог, потерпілі не отримують нічого, окрім усвідомлення, що їх ошукали.


Схожа ситуація сталася з 31-річною жителькою Брусилівської громади. Жінка взяла участь у «розіграші» на фейковій Інтернет-платформі. Їй одразу ж «пощастило»: сума виграшу склала 90 тисяч гривень. А от для отримання грошей жінці необхідно було внести аванс, що вона й зробила, переказавши 19,5 тисячі гривень на наданий їй невідомим чоловіком банківський рахунок. Омріяного виграшу вона так і не дочекалась.


Поліцейські з’ясовують всі обставини та встановлюють причетних до події осіб.


Разом з тим правоохоронці закликають громадян бути вкрай обережними та розважливими у разі несподіванок, пов’язаних зі значними сумами коштів:


- не довіряйте невідомим телефонним абонентам, які раптом сповіщають вас про виграш значної суми. Пригадайте: ймовірно ви навіть не брали участь у подібній акції;


- «виграші» на інтернет-платформах та у мобільних за стосунках несуть величезний ризик потрапляння на таку ж схему ошуканства.


Вас має насторожити:


- вимога «організаторів» надати конфіденційну інформацію щодо доступу до вашого банківського рахунку (паролі доступу або код, що надійшов у повідомленні на ваш мобільний; три цифри, розташовані на звороті банківської картки; вказати суму, яка зараз є на вашому рахунку тощо);


- якщо однією з умов отримання виграшу є сплата коштів – це 100% шахрайство!


Будьте розважливими та не давайте шансів шахраям.


Подивіться, як можуть розвиватися події за згаданим сценарієм у ролику, створеному учасниками конкурсу #Stopшахрайство, студентами Державного університету «Житомирська політехніка», Новосьоловим Іваном, Килюшик Єлизаветою та Колесник Вікторією й дослухайтеся до порад:




Відділ комунікації поліції Житомирської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux