6 травня правоохоронці провели для дітей та їх рідних, які через воєнні дії опинилися у Бердичівському районі Житомирщини, пізнавальний захід. Учасники ознайомилися з роботою представників різних підрозділів поліції та рятувальників, поспілкувалися з однолітками, отримали необхідні їм речі та харчові продукти. Всі разом намалювали вишиванку, яка символізує захист та безпеку.
- Ми запросили до себе родини вимушених переселенців, які нині оселилися в громадах Бердичівського району через бойові дії в їх рідних населених пунктах. На кількох локаціях ми продемонструємо роботу поліції та рятувальників, а також підготували харчові продукти та деякі інші речі, щоб допомогти тим, хто цього потребує, - розповів начальник Бердичівського районного відділу поліції Олег Мельничук.
Зустріч розпочалася зі спільного творчого завдання: поліцейські разом з дітлахами намалювали та розфарбували вишиванку, яка стала символом захисту та безпеки українського народу. Квіти, серця та синьо-жовті прапори з’явилися на асфальті перед входом до будівлі поліції.
Серед учасників заходу й офіцер фронт-офісу Бердичівського райвідділу Анастасія Сологуб. Поліцейська разом з родиною змушена була виїхати з рідної Дружківки, що на Донеччині, де з перших днів війни розпочалися ворожі обстріли.
- У Бердичеві ми опинилися цілком випадково: приїхали туди, де нам запропонували житло. Нас тут прийняли, допомогли влаштуватися. Нині донечка ходить до садочка, а я працюю у райвідділі, - розповідає Анастасія.
Тим часом юні учасники заходу розпочали знайомство з роботою правоохоронців: уважно слухали роз’яснення криміналіста, який розповів про огляд місця події та допоміг бажаючим зняти та роздивитися відбитки пальців.
У службових автомобілях діти спробували себе у ролі поліцейських, які прямують на виклик, та приміряли захисні обладунки. Від поліцейських охорони дізналися, як працюють «тривожні кнопки» у магазинах чи інших установах та отримали пам’ятки.
Рятувальники розповіли, які засоби вони використовують для порятунку людей у різних ситуаціях, дітлахи змогли посидіти в спеціальних автомобілях та приміряти захисні шоломи.
Коли ж у місті залунав сигнал повітряної тривоги, поліцейські ювенальної превенції нагадали учасникам, що небезпеку не можна ігнорувати. Відтак всі разом спустилися в укриття, де під час очікування дітлахи поласували печивом з солодкими напоями.
Коли небезпека минула, захід продовжився виступом поліцейських кінологів зі службовими собаками. Розумні та слухняні чотирилапі помічники правоохоронців викликали непідробне захоплення та щирі аплодисменти у всіх учасників заходу.
А працівники УДСНС організували для дітей пожежну естафету: кожен бажаючий навчився збивати струменем води м’яч.
- Вважаю, що таких захід дуже корисний для наших дітей: це живе спілкування з однолітками, новий досвід, нові знання. Сьогодні це важливо і цінно, - говорить Анатолій, який встиг виїхав зі своєю родиною з Бучі перед самою окупацією.
Учасники зустрічі отримали солодощі, печиво, напої, м’які іграшки та змогли вибрати для себе й інші необхідні речі: засоби гігієни, продукти, одяг тощо.
Нагадаємо, 4 травня у м. Коростишеві поліцейські, нацгвардійці, рятувальники і прикордонники провели акцію з підтримки вимушених переселенців. Такі заходи відбудуться й в інших громадах Житомирщини.
Відділ комунікації поліції Житомирської області