Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
«Щоб отримати гроші, натисніть кнопку «1»…: шахраї ошукали пенсіонера зі Звягельщини
Опубліковано 03 липня 2023 року о 11:01

Поліцейські вкотре застерігають: матеріальна допомога не призначається у соціальних мережах та месенджерах. А запевнення «працівників» банків про необхідність натиснути певну комбінацію клавіш - шахрайський виверт. Тож будьте розсудливими у фінансових питаннях!


2 липня до Звягельського райвідділу поліції звернувся 69-річний містянин. Чоловік розповів, що з його кредитної картки невідомі особи зняли 50 тисяч гривень.


Як з’ясували поліцейські, кілька днів тому пенсіонер натрапив у месенджері «Viber» на оголошення про можливість отримання матеріальної допомоги. Тож він перейшов за вказаним там посиланням та на невідомому ресурсі ввів відомості про свою пенсійну картку. Потому до чоловіка зателефонував незнайомець, який назвався працівником банку та попросив натиснути певні клавіші на телефоні, нібито для підтвердження операції отримання коштів. Таким чином ошуканець отримав доступ до чужого банківського рахунку.


Слідчі розпочали досудове розслідування за ч. 3 ст. 190 (Шахрайство) КК України.


Водночас правоохоронці Житомирщини застерігають громадян від необачного розголошення особистих відомостей у мережі Інтернет:


- під час оформлення електронних заявок, пов’язаних із зазначенням особистої інформації, звертайте увагу, чи знаходитеся ви на офіційному Інтернет-ресурсі (перевіряйте контактну інформацію та правильність написання його назви в адресному рядку, адже навіть один змінений символ свідчить про підробку сайту);


- зверніть увагу, що на захищеному вебсайті адреса повинна починатися з https://, у деяких браузерах також стоїть піктограма «замок»;


- сторонні посилання на онлайн-ресурси, навіть від знайомих, розцінюйте як недостовірну та небезпечну інформацію, що може призвести до фінансових втрат;


- пам’ятайте, що справжні працівники банків ніколи не запитують ваші паролі доступу до рахунків, секретні коди, що надходять на телефон, цифри зі звороту картки (CVV-код). За найменших сумнівів припиняйте телефонну розмову та особисто зверніться до фінансової установи.




Відділ комунікації поліції Житомирської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux