Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція Житомирщини: коди і кодові слова, паролі і терміни дії платіжної картки - усе це секрет
Опубліковано 06 січня 2023 року о 11:10

Увага! Якщо «банківські працівники» телефоном випитують у вас ці відомості - значить з вашою карткою все в порядку. Якщо ж ви відповісте на їх питання - ваші заощадження будуть у реальній небезпеці. Будьте розумнішими за шахраїв і не дозволяйте себе ошукати!


За добу до підрозділів поліції регіону звернулися п’ятеро жителів різних громад Житомирської області із заявами про шахрайство. Історії заявників подібні.


60-річний житомирянин повірив невідомому абоненту, що назвався «працівником служби безпеки банку», бо той переконливо розказав казку про чиюсь спробу зняття коштів з його рахунку. Щоб миттєво врятувати гроші, потрібно було перевести їх на інший рахунок. Реквізити чоловікові були одразу ж повідомлені і заощадження благополучно ним переміщені. Як виявилось згодом, у віртуальну кишеню шахраю.


Так само вчинили 39-річна жителька Коростишівської громади та 54-річна жителька м. Баранівки у відповідь на аналогічні розповіді телефонних абонентів. Жінки позбулись відповідно 13,5 тисяч і понад 17 тисяч гривень.


«Регламентні роботи по заміні коду доступу до банківських карток» обійшлися жителю Романівської ТГ у понад 8 тисяч гривень. Перед тим 61-річний чоловік слухняно виконав усі продиктовані псевдобанківським працівником дії.


Неприємні наслідки махінацій з інформацією про банківську картку очікували і на 18-річного юнака з Хорошівської громади. Шахраям він подарував майже 2 тисячі гривень.


Нині за всіма вказаними фактами поліцейські розпочали кримінальні провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України та встановлюють причетних осіб.


Водночас правоохоронці радять громадянам бути пильними в усіх ситуаціях, пов’язаних з фінансовими питаннями. Не довіряйте телефонним сповіщенням, автомат-повідомленням чи дзвінкам реальних людей, які інформують про проблеми з картками чи рахунками і нав’язують вам алгоритм дій з розголошенням особистих відомостей.


Реквізити і термін дії карток, одноразові паролі, CVV-коди – це все секретна інформація, недоступна для інших. Під час розмови вас можуть переконувати здійснити перерахунок коштів, зняти ліміти по картці, перейти за онлайн-посиланнями. Не робіть цього, інакше втратите заощадження!


Пам’ятайте, працівники банку ніколи не телефонують, щоб дізнатись зазначену інформацію. Якщо ви сумніваєтесь у почутому від незнайомців, передзвоніть самі, але вже на офіційний номер телефону банку. Він зазначеній у вас на картці. Або завітайте до найближчого банківського відділення особисто. Інших способів вирішити проблемні питання не існує!


Відділ комунікації поліції Житомирської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux