Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція закликає полісян не вірити у телефонні повідомлення «працівників» банку
Опубліковано 16 грудня 2022 року о 09:13

Минулої доби двоє житомирських пенсіонерок після спілкування телефоном з невідомими, які назвалися працівниками банку, втратили з своїх рахунків понад 12,5 тисяч гривень. Поліцейські наполегливо рекомендують жителям області не спілкуватися з подібними абонентами, а самостійно звертатися до фінансової установи.

Як розповіла 71-річна житомирянка, кілька днів тому до неї на мобільний зателефонував чоловік, який назвався працівником служби безпеки банку. Незнайомець сповістив пенсіонерку, що з її рахунку намагаються зняти кошти та запропонував запобігти несанкціонованому втручанню. У результаті жінка назвала співрозмовнику відомості, що дозволили тому отримати доступ до її коштів. З рахунку заявниці було знято 1,6 тисячі гривень. А 58-річна жителька обласного центру, повіривши у схожу шахрайську байку, втратила з рахунку понад 10,8 тисяч гривень.

Поліцейські встановлюють причетних до цих правопорушень та вкотре застерігають жителів області від надмірної довірливості. Пропонуємо вам звернути увагу на наступну інформацію:

ЯК ДІЮТЬ ШАХРАЇ?

Телефонують на випадкові номери та називаються менеджером або працівником служби безпеки банку.

Повідомляють про стороннє втручання у ваш банківський рахунок або блокування картки; чи надходження коштів, які з певних причин не можуть бути зараховані; або ж інші пропозиції із захисту вашого рахунку тощо.

Пропонують свою допомогу у вирішенні проблеми і для цього:

- запитують конфіденційні відомості (уточнюють номер картки та код на її зворотному боці; пароль доступу до вашого електронного кабінету чи мобільного банкінгу; суму, що є на рахунку; цифрові коди, що надійшли на ваш мобільний телефон тощо);

- спонукають переказати кошти на «захищений» рахунок або мобільний номер;

- пропонують провести інші операції під їх керівництвом у банкоматі чи мобільному терміналі;

- переконують встановити на телефон чи комп’ютер стороннє програмне забезпечення (мобільний додаток) або здійснити певні дії на нібито банківському сайті, перейшовши за надісланим посиланням.

ЩО РОБИТИ, АБИ ЗАХИСТИТИСЬ?

Перервати телефонну розмову та особисто зателефонувати у службу підтримки банку за номером, вказаним на звороті вашої картки, та уточнити всі обставини. Або особисто завітати у банківське відділення та уточнити необхідну інформацію.

Ні в якому разі не розголошувати особисту інформацію та не виконувати інші вказівки співрозмовника. Єдине, що ви можете повідомити телефоном - 16-значний номер карти.

Будьте розсудливими!


Відділ комунікації поліції Житомирської області



Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux