Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліцейські охорони опрацювали механізм взаємодії у випадках реагування на домашнє насильство
Опубліковано 13 квітня 2021 року о 11:50

12 квітня за ініціативи Управління поліції охорони в Житомирській області відбувся круглий стіл за участю всіх регіональних підрозділів УПО України. Метою онлайн-зустрічі стало відпрацювання алгоритму взаємодії різних служб та установ у випадках реагування на виклики про домашнє насильство.

Захід, що проводився в онлайн-режимі, спрямований на розширення обізнаності працівників поліції охорони про механізми запобігання та протидії домашньому насильству.

- Про випадки насилля мало хто розповідає навіть близьким, ще рідше звертаються по допомогу до поліцейських та психологів. Варто змінювати ситуацію. Терміновий та обмежувальний припис – це правові механізми захисту потерпілих. Перший виноситься кривднику поліцейськими у разі існування безпосередньої загрози життю чи здоров’ю постраждалої особи для негайного припинення домашнього насильства, недопущення його продовження чи повторного вчинення. А обмежувальний припис – це захід тимчасового обмеження прав кривдника або покладення на нього певних обов’язків для забезпечення безпеки постраждалої особи, який виносять суди. І тут на допомогу потерпілим приходить система безоплатної правової допомоги. Адже усі постраждалі від домашнього насильства мають право на неї, - розповідає керівниця відділу комунікацій та правопросвітництва Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Житомирській області Дар’я Гончарова.

Під час онлайн-зустрічі учасники обговорили характерні ознаки, що сигналізують про наявність домашнього насильства, як то систематичність вчинення дій, стереотипні уявлення про гендерні ролі кривдника та жертви, завдання шкоди, вчиненої особами, яких об’єднує спільний побут, їх права та обов’язки. Також розмова стосувалась ролі та дій поліції під час викликів і звернень громадян.

- Коли людина звертається по лінії «102», вона повідомляє оператору обставини події і до неї направляється відповідний наряд правоохоронців. Однак поліція охорони має ще додаткову соціальну послугу по всій території України: «Терміновий виклик поліції». У такому випадку поліцейські прибувають, не знаючи заздалегідь, що їх очікує. Тому подібні навчання необхідні  для поліцейських охорони і дозволять більш ефективно реагувати та взаємодіяти з іншими службами у випадках виявлення домашнього насильства, - зазначив начальник Управління поліції охорони в Житомирській області Ігор Товкач.

Окремо учасники обговорили правові засади з питань запобігання та протидії домашньому насильству, передбачені законодавством України, зокрема, щодо спеціальних заходів, які можуть бути застосовані до кривдника та порядку їх застосування.

- Домашнє насильство – це злочин, але він підпадає під особливу категорію, потребує особливих підходів і має систематичний характер. Виклики поліції дуже часто стають єдиним доказом домашнього насильства при розгляді справ у судах. Тому важливо звертатись до поліцейських при кожному випадку насильства, незалежно від того, проживає кривдник з потерпілою разом чи вже окремо. У межах своєї компетенції  правоохоронці мають роз’яснювати можливості негайного звернення до відповідних служб, - прокоментувала спікерка тренінгу, голова відділення Асоціації правників України в Житомирській області, керуюча адвокатським бюро «АЛІБІ» та координаторка Асоціації жінок-юристок України «ЮрФем» в Житомирській області Наталія Нагорна.

Тож правоохоронці та правозахисники закликають: якщо особа зазнала будь-якого виду насильства або розуміє, що існує реальна загроза його скоєння, найголовніше правило – не мовчати. Перш за все, необхідно зателефонувати на номер «102» та викликати поліцію. Працівники спеціально створеного підрозділу з протидії домашньому насильству або дільничні офіцери документують обставини адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Вказані матеріали розглядають суди. Також поліцейські можуть виносити терміновий заборонний припис строком до 10 днів задля убезпечення потерпілих від насилля.

Управління поліції охорони в Житомирській області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux