У Коростишеві за повідомленням пенсіонера поліцейські швидко встановили причетного до шахрайських схем

Поліція застерігає

Літній житель міста 22 липня звернувся до правоохоронців із повідомленням про підозрілого незнайомця, який прийшов до його дому забрати гроші нібито на лікування сина заявника. Поліцейські оперативно встановили місце перебування чоловіка. Нині його перевіряють на причетність до інших подібних випадків.

До Коростишівського відділення поліції увечері звернувся 74-річний місцевий житель. Пенсіонер розповів, що до його будинку прийшов невідомий чоловік забрати гроші. 

Як виявилось, цьому візиту передував дзвінок на мобільний заявника. Невідомий абонент, який назвався лікарем медзакладу іншого регіону, повідомив дідусю, що його син потрапив у ДТП, був госпіталізований і нині на його лікування потрібні чималі кошти. 

Відтак на порозі пенсіонера за якусь годину з’явився незнайомець, йому й треба було передати обумовлену суму – близько 2 тисяч доларів США. На щастя, у цей же час до обійстя прийшла і донька господаря. Тож візитер відразу покинув двір, а дідусь попрямував до правоохоронців. 

Поліцейські з’ясували прикмети візитера, інші обставини події та невідкладно перевірили місця можливого перебування підозрюваного. В одному із готельних закладів оперативники й виявили чоловіка, в якому заявник упізнав розшукуваного, 24-річного жителя Дніпропетровщини. Чоловік визнав, що він навідувався до обійстя пенсіонера.

У рамках розпочатого за ст. 15 (Замах на кримінальне правопорушення), ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) ККУ кримінального провадження поліцейські встановлюють всі обставини та перевіряють молодика до інших подібних випадків.

Водночас правоохоронці застерігають громадян: не довіряйте незнайомцям, які вам телефонують із повідомленням про уявні неприємності з вашими близькими та рідними людьми. У першу чергу, перевірте ці відомості: зателефонуйте самі синові, доньці чи онукам, про яких вам розповідають, або комусь з їх оточення. Не поспішайте з рішенням передавати грошові кошти за уявний порятунок з вигаданої халепи незнайомцям, які зазвичай дуже швидко після таких дзвінків з’являються у вас на порозі. 

Про всі підозрілі випадки або людей повідомляйте до поліції. Будьте обачними самі та перекажіть заходи перестороги вашим літнім батькам або родичам, які проживають окремо від вас. Подбайте про те, щоб бути на постійному зв’язку один з одним!

Відділ комунікації поліції Житомирської області
 

поліція
новини