Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція попереджає житомирян: у новому році телефонні шахраї вже привласнили близько 180 тисяч гривень!
Опубліковано 09 січня 2019 року о 12:58

Від ошуканців постраждали дві літні жительки обласного центру, які рятували з вигаданої халепи своїх синів. Правоохоронці закликають громадян не довіряти незнайомцям і уважно перевіряти нав’язувані телефонними абонентами відомості. 

6 січня до Житомирського відділу поліції звернулась 75-річна житомирянка із повідомленням про неприємність, в яку потрапила через надмірну довірливість. Як з’ясувалося, кілька годин тому на стаціонарний номер зателефонував нібито її син і сказав, що потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. З його вини постраждали люди й тепер він має терміново заплатити за їх лікування. 

Сполохана жінка, звісно, погодилась допомогти «синові» й обговорила з ним  наявні у квартирі заощадження. А той повідомив, що віддати треба все і навіть більше. Мовляв, сам приїхати за грошима не зможе, а віддати їх треба чоловіку, який за кілька хвилин під’їде до неї додому. 

Й справді, поки старенька зібрала наявні кошти, у двері її квартири подзвонив «посильний». Йому жінка й віддала понад 110 тисяч гривень у національній та іноземній валюті, ще й передала золоті ювелірні вироби. 

Згодом пенсіонерка набрала номер свого сина, аби повідомити, що вона виконала його прохання, чим неабияк спантеличила чоловіка. Адже насправді з ним нічого подібного не трапилось і ніякі кошти у матері він не замовляв. 

Наступного дня аналогічна заява надійшла від ще однієї літньої житомирянки, 1938 р.н. За подібних обставин, рятуючи свого сина з неіснуючої халепи, пенсіонерка віддала невідомому чоловіку понад 2 тисячі доларів США. 

Обидва факти внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст.190 (Шахрайство) ККУ. У рамках кримінальних проваджень поліцейські встановлюють осіб, причетних до вказаних ошуканств.

Водночас правоохоронці наполегливо закликають громадян: якщо вам телефонують незнайомці і сповіщають про неприємність з рідною людиною, одразу телефонуйте 102. 

Жодним чином не погоджуйтесь на умови, особливо якщо телефонні абоненти вимагають терміново сплатити гроші за нібито звільнення рідної людини від відповідальності або на лікування постраждалих у ДТП осіб. Перевіряйте нав’язувані вам відомості, самі зателефонуйте рідним або комусь з їх оточення й уточнюйте інформацію.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.

Відділ комунікації поліції Житомирської області
 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux