У Житомирі за добу поліція повернула додому трьох неповнолітніх дівчат

Поліція інформує

Тинейджерки проігнорували карантинні заходи, подалися на прогулянку містом, «завбувши» при цьому попередити батьків і взагалі повернутись додому. Місцезнаходження усіх трьох дівчат нині встановлено. Правоохоронці закликають громадян відповідальніше ставитись до своїх батьківських обов’язків і контролювати власних дітей.

Дві заяви про зникнення неповнолітніх жительок обласного центру надійшли до поліції увечері 26 березня і ще одна – після півночі уже наступної доби. 

Про те, що 15-річна 9-класниця не повернулась додому з прогулянки, правоохоронців близько 23 години повідомила її мати. Дівчина мала при собі мобільний телефон, однак він був вимкнений. Поліцейські почали відпрацювання осіб, з якими дівчина спілкувалась, а її прикмети повідомили зовнішнім нарядам, що несли службу на вулицях обласного центру. Поки тривали перевірки, близько 3-ї ночі розшукувана школярка з’явилась удома. За її словами, вона гуляла містом із друзями. Об’єктом злочину не стала. 

Тим часом у Житомирі тривали пошуки ще однієї 9-класниці віком 14-ти років. За повідомленням її батьків, дівчинка пішла гуляти ще напередодні(!) і до теперішнього часу не повернулась. Востаннє мати говорила з нею надвечір 26 березня й донька пообіцяла повернутись додому. Правоохоронцям також вдалося зв’язатися з дівчиною, однак вона так і не повідомила, де знаходиться. Відтак пошуки і відпрацювання можливих місць її знаходження тривали майже добу. У результаті школярку поліцейські виявили в одному із мікрорайонів Житомира та повернули додому.

Уранці 27 березня у центрі міста правоохоронці знайшли ще одну розшукувану – 13-річну 7-класницю. Дівчина не ночувала вдома і на дзвінки рідних не відповідала. На момент виявлення тинейджерка знаходилась у нетверезому стані. Відтак після огляду медиків знайду передали батькам.

– В усіх трьох випадках під час спілкування у родинах ми викрили обставини, що вказували на недогляд за підлітками з боку дорослих. Відтак відносно матерів дівчат складені адміністративні матеріали за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 КУпАП), - прокоментувала начальник підрозділу ювенальної превенції ГУНП Житомирщини Наталія Гончарук.

Водночас правоохоронці вкотре наполегливо закликають усіх громадян відповідально ставитись до обов’язків по вихованню власних дітей. Будьте уважними до проблем підлітків. Не залишайте їх без нагляду та відповідного контролю. Цікавтесь, чим вони займаються і чи взагалі знаходяться вдома у вашу відсутність. Це, як ніколи, актуально під час особливого періоду у країні. Дотримання карантинних заходів – важливий фактор безпеки. Усвідомте самі та поясніть дітям необхідність виконання встановлених обмежень. 

Відділ комунікації поліції Житомирської області
 

новини