Поклали до кишень чужу зарплатню: житомирські поліцейські завершили розслідування махінацій у держустанові
Перед судом постануть працівниця кадрового підрозділу однієї з обласних державних лабораторій та її спільниці. Поліцейські з’ясували, що за півтора року спільниці незаконно привласнили понад 424 тисячі гривень. Днями слідчі ознайомили їх з обвинувальним актом.
Слідчі встановили, що в 2022 році одна із фігуранток організувала працевлаштування знайомої у кадровий підрозділ. До реалізації злочинного плану вона залучила завідувачку цього ж підрозділу. Жінка погоджувала організаційні питання та вносила до офіційних документів завідомо неправдиві відомості щодо «робітниці». Адже нова працівниця фактично не виконувала жодних посадових обов’язків та на робочому місці не з’являлась.
На підставі підроблених документів жінка отримувала заробітну плату та ділилася нею з двома колегами.
Днями слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області, за процесуального керівництва Житомирської обласної прокуратури, завершили досудове розслідування.
Фігуранткам інкримінували заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, за попередньою змовою групою осіб, у великих розмірах, в умовах воєнного стану (ч. 4 ст. 191 КК України).
Окрім того, 56-річна фахівчиня кадрової роботи та 41-річна псевдопрацівниця обвинувачуються у розпорядженні майном, щодо якого фактичні обставини свідчать про його одержання злочинним шляхом, у тому числі здійсненні фінансових операцій з таким майном, за попередньою змовою групою осіб, особами, які знали, що таке майно прямо та повністю одержано злочинним шляхом (ч. 2 ст. 209 КК України).
Дії 56-річної завідувачки кадрового підрозділу кваліфікували за ч. 1 ст. 366 (складання службовою особою завідомо неправдивих офіційних документів та внесення до офіційних документів завідомо неправдивих відомостей) КК України, а також за ч. 4 ст. 358 (використання завідомо підроблених документів) КК України.
Фігуранткам загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років із позбавленням права обіймати певні посади або займатися визначеною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна.
Оперативний супровід здійснювали співробітники регіонального управляння СБУ.
Відділ комунікації поліції Житомирської області