На Звягельщині поліцейські відкрили кримінальне провадження відносно сімейного кривдника

Новини з районів

48-річний житель м. Новограда-Волинського систематично знущався зі своїх рідних. Його неодноразово притягували до адміністративної відповідальності, та агресора це не зупиняло. Відтак поліцейські розпочали кримінальне провадження.  Чоловікові може загрожувати до 2 років ув’язнення.

Звягельчанин упродовж тривалого часу вчиняв протиправні дії відносно своєї 67-річної матері та 90-річної тітки. Кривдник  ніде не працював, зловживав спиртними напоями, до того ж мав кримінальне минуле, у результаті чого постійно виникали сварки.

Його рідні не в змозі були дати відсіч агресії. Чоловік систематично принижував їх, виганяв з будинку та навіть завдавав фізичного болю. Дільничний офіцер поліції неодноразово складав щодо кривдника адміністративні протоколи.

Щоразу правопорушник карався адміністративним арештом строком до 15 діб, однак це не допомогло залагодити ситуацію в родині.

Відтак через вчинення систематичного насильства щодо близьких, через що вони зазнавали страждань, слідчими розпочато досудове розслідування за ч. 1 ст. 126 (Домашнє насильство). Відповідно до чинного законодавства чоловікові можуть загрожувати громадські роботи на строк від 120 до 240 годин, або піврічний арешт, або обмеження волі до 5 років, або 2-річне ув’язнення.

Тож поліцейські закликають осіб, які страждають від насильства у родині, не терпіти, а звертатися за допомогою.

Довідка: упродовж 2020 року поліцейські Новоград-Волинського відділу поліції  оформляли адміністративні протоколи за ст. 173-2 (Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування) КУпАП відносно 293 жителів району. Третина правопорушників повторно вчиняли домашнє насильство. Поліцейські винесли 290 заборонних приписів. Ще 9 осіб понесли кримінальну відповідальність за ч. 1 ст. 126-1 (Домашнє насильство) Кримінального кодексу України.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

поліція
новини
домашнє насильство