Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
На Житомирщині створена спеціальна моніторингова група поліції з протидії нелегальному видобутку бурштину
Опубліковано 04 вересня 2019 року о 11:02

Наказом по Головному управлінню Нацполіції в області 3 вересня створено спеціальну рейдову групу з працівників апарату по моніторингу ефективності заходів з протидії незаконному видобутку бурштину у північних районах області. У перший же день роботи поліцейські затримали чотирьох копачів-нелегалів. Розпочато кримінальне провадження.

У північних районах області постійно працюють додатково залучені підрозділи поліції та нацгвардії, завдання яких виявляти та припиняти, а також попереджувати факти несанкціонованого видобутку сонячного каміння.

Ці сили дислокуються у лісових масивах і працюють на так званих блок постах, розміщених на дорогах, що ведуть до місць можливих копалень.

- Наказом по ГУНП створено спеціальну моніторингову групу, до її складу увійшли працівники кількох підрозділів апарату, у тому числі інспекції з особового складу УКЗ. Їх завдання визначити ефективність наших заходів із протидії нелегальним бурштиношукачам та водночас посилити уже залучені до цієї роботи сили, - розповів т.в.о. начальника ГУНП в області Сергій Крупєй. – Окрім того, з вересня призначено нового керівника Олевського відділення поліції, поки що, до вирішення організаційно-кадрових питань, тимчасово виконуючим обов’язки, Ігора Григоришина.

У перший же день роботи моніторингової групи поліцейські виявили нелегалів у лісовому масиві неподалік с. Обища.

Поліцейські застали посеред галявини чотирьох чоловіків, усі жителі с. Обища від 28 до 24 років, які розмивали грунт у пошуках бурштину. На місце прибула і слідчо-оперативна група Олевського відділення поліції.

Під час документування усіх обставин події копачі намагалися приховати сліди своєї протиправної діяльності, скинувши мотопомпу в канаву з водою. Утім це не завадило поліцейським вилучити і її, і пожежні рукави, й інше обладнання, що застосовувалось копачами.

За вказаним фактом розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 240 (Порушення правил охорони або використання надр) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає відповідальність від штрафу до 3-річного позбавлення волі.

- Наша моніторингова група працюватиме постійно і щодня за іншим маршрутом. Ми плануємо охопити усі місця можливого видобутку на території північних районів Житомирщини, - розповів керівник рейдувальників.

Відділ комунікації поліції Житомирської області

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux