Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Кіберполіція проводить ребрендинг проєкту із захисту медіапростору від ворожого впливу
Опубліковано 20 лютого 2024 року о 13:51

1 вересня 2023 року Президент України презентував інноваційний освітній цифровий проєкт «Мрія». Тож виникла необхідність проведення ребрендингу вже існуючого проєкту MRIYA Національної поліції, що об’єднав тисячі українських користувачів соціальних мереж та месенджерів. Відтак кіберполіція презентує проєкт «БРАМА».


 Чому БРАМА?

-

Брама — це ворота, які захищають від небезпеки та закривають нас від негативного впливу. В історії людства Брама виконувала найважливіші соціальні функції, одна з яких – оборонна. У середньовіччі Брама уособлювала захищену спільноту, що відображено в геральдиці багатьох українських міст.

 

Діяльність проєкту Брама направлена на захист медіапростору від російської пропаганди, блокування каналів поширення дезінформації, протиправного та забороненого контенту. Також, метою проєкту є покращення медіаграмотності українців, зменшення впливу пропаганди на суспільство та популяризація безпечного поводження в мережі інтернет.


Місія проєкту: очищення інформаційного простору від російської пропаганди та дезінформації, знищення осередків незаконного поширення протиправного та забороненого контенту.


Наші цілі:

Знищення російських осередків в Інтернеті

Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі

Протидія наркотикам та шахрайству

Навчання та тренінги з кібергігієни

Просвіта населення щодо інформаційної гігієни

Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції


Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер, та трохи часу, який користувач готовий приділити для важливої справи.


Що ми пропонуємо учасникам:

можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту, для подальшого масового надсилання скарг спільнотою та подальшим блокуванням такого джерела;

допомогти заблокувати джерело неприйнятного контенту, шляхом долученості до масового надсилання скарг;

отримати поради щодо медіа та кіберграмотності;

бути поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, які ширяться мережею;

бути обізнаним, щодо фейків, які просувають вороги у наш медіапростір.


Також, ми пропонуємо нашим учасникам розважальний контент, який дозволить трішки відірватися від виконання завдань та порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога.


ДОСЯГНУТІ РЕЗУЛЬТАТИ


На сьогодні в рамках проєкту функціонує Телеграм бот, який накопичує лінки на джерела, що необхідно заблокувати, телеграм-канал, де публікуються лінки для блокування спільнотою, Вайбер-спільнота, та сторінки в соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.


З початку діяльності проєкту користувачі надіслали понад 140 тис. лінків на джерела, які на думку користувачів необхідно заблокувати.


Станом на січень 2024 року учасниками спільноти заблоковано понад 26 тисяч джерел поширення неприйнятного контенту. Як видно зі статистики – роботи ще дуже багато і ми потребуємо допомоги нових небайдужих і активних учасників.


ЩО МИ ПЛАНУЄМО?


Наразі в розробці знаходяться два вебсайти та мобільний додаток:


Вебсайт «Кібер Брама» - спеціальний вебсайт, спрямований на підвищення рівня онлайн-безпеки серед українських користувачів з різних соціальних груп та вікових груп. Вебсайт допоможе користувачам ідентифікувати ознаки загрозливого контенту або ситуацій в Інтернеті, а також надасть рекомендації щодо того, як реагувати на них, щоб уникнути небажаних наслідків.


Вебсайт «Чатові онлайн». Сайт, який буде об’єднувати декілька напрямків діяльності для більшого зацікавлення та залученості користувачів.


Перший напрямок діяльності сайту – це блок, який буде частково дублювати діяльність телеграм каналу із більш зручною навігацією, а також можливістю відстежувати свій прогрес із блокування. Надасть можливість обирати джерела, які користувач буде блокувати, а також бачити результат по джерелах, в блокуванні яких користувач брав участь.


Другий – це освітній блок, в якому буде розміщено лекційні матеріали та тестові завдання до них. Кожен користувач матиме особистий кабінет для можливості відстежування свого прогресу, а за результатами успішного складання тестових завдань, отримуватиме сертифікат про успішне проходження того чи іншого модулю. Наразі планується 5 освітніх блоків, що надалі будуть оновлюватись та доповнюватись.


Мобільний додаток «Брама» - функціонуватиме як телеграм-бот, тобто прийматиме та видаватиме лінки на блокування, але буде більш зручним в користуванні. Зазначений мобільний додаток може бути актуальним після блокування Телеграм на території України, або для тих хто за своїм внутрішнім переконанням не бажає використовувати месенджер Телеграм.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux