Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Дільничний офіцер з Житомирщини Ярослав Никитенко: «Працюю для громади і для безпеки кожного жителя»
Опубліковано 18 червня 2019 року о 09:30

Усього 3 місяця минуло з моменту відкриття у селищі Іршанську поліцейської станції. А вже зараз і місцеві жителі, і керівництво ОТГ зауважують: стан безпеки поліпшився та дякують за роботу своєму дільничному офіцеру.

У віданні місцевого «шерифа», 34-річного Ярослава Никитенка, адміністративний центр – смт Іршанськ та ще 4 прилеглих села, з населенням у понад 7,5 тисяч жителів. До райцентру звідси – понад 30 кілометрів, тож з усіма питаннями правового характеру місцеві жителі йдуть до поліцейської станції, що розташована у центрі селища.

На території обслуговування дільничного кілька десятків торгівельних закладів, школи та дитсадочки, лікувальні заклади – усюди він має побувати та бути в курсі подій. А у разі потреби на допомогу «шерифу» завжди поспішають працівники сектору реагування патрульної поліції Хорошівського ВП. Це і підтримка, і мобільність.

- Наша особлива гордість - система відеонагляду, камери якої знаходяться на вулицях у місцях розташування навчальних і торгівельних закладів, підприємств. - розповідає голова об’єднаної територіальної громади Анатолій Рак. - Нині під наглядом уже знаходиться понад 25 об’єктів. І заплановано підключення ще стількох же камер.

Завдяки такій системі вдається вчасно реагувати на правопорушення, а іноді – і встановлювати особу правопорушника та мати додаткові докази його незаконної діяльності.

- Місяць тому з нашої автостанції було викрадено майно. Завдяки запису з відеокамери я зміг чітко розгледіти крадія, який побив каменем вікно та заліз всередину. Тож встановити його особу було нескладно. Зараз кримінальне провадження вже направлено до суду, - розповідає дільничний офіцер Ярослав Никитенко. – Також відеозапис з однієї з камер допоміг встановити нападника, який ціпком побив продавця місцевої крамниці.

Основними проблемами, з якими громадяни звертаються до місцевого дільничного – домашнє насильство у всіх його проявах: і сварки та бійки, і пияцтво, і психологічний тиск тощо. Трапляються й інші правопорушення. І якщо для сторонньої людини крадіжка велосипеда чи телефону видається дрібницею, то для потерпілого – це справжня біда. Відтак звертаються люди до свого дільничного і знають, що отримають допомогу.

- Нещодавно мені зателефонував батько і повідомив, що з-під під’їзду викрали його велосипед, залишений буквально на півгодини, - розповідає місцева жителька Ірина Завадська. – Я одразу звернулася до нашого Ярослава В’ячеславовича. Він буквально за кілька годин знайшов нашу річ і повернув. Знаємо, що він завжди на зв’язку і звертаємось за потреби.

Неподалік Іршанська знаходиться Новоборівський психоневрологічний інтернат. Більшість підопічних можуть вільно залишати територію закладу, однак іноді  з певних причин не можуть зорієнтуватися та  самостійно повернутися. У такому випадку дільничний допомагає розшукати заблукалих та повернути їх під нагляд персоналу інтернату.

- У нас тісно налагоджена співпраця з поліцією. Приблизно раз на 2-3 місця доводиться звертатися по допомогу у розшуку наших підопічних. - розповідає в.о. керівника психоневрологічного інтернату Микола Гнітецький. – Дільничний вже навіть знає більшість з них, одразу орієнтується, де кожен з них може перебувати та допомагає їм повернутися до закладу. За це йому щира подяка.

Тож на поліцейській станції завжди відкриті двері для тих, хто потребує допомоги чи поради. Самі ж іршанці кажуть, що знають свого дільничного вже понад 5 років та характеризують як привітного, уважного та справедливого поліцейського, який оберігає їх спокій та дбає про правопорядок.

Нині ж громада бере участь у проекті «Дільничний офіцер громади», де стала номінантом, тож цілком можливо, що скоро Ярослав Никитенко матиме такий статус та відповідні повноваження.

Відділ комунікації поліції Житомирської області


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux