Скільки часу потрібно на те, щоб пристебнути пасок безпеки? Ці лічені секунди можуть врятувати ваше життя та не всі водії відповідально ставляться до цієї профілактики. Тому, вкотре, поліцейські області нагадали водіям, що їх маршрут має бути безпечним.
З 01 квітня на території всієї країни стартував профілактичний захід «Безпечні весняні шляхи 2023» і триватиме він до кінця місяця.
За перші два тижні правоохоронці задокументували – 6203 адміністративних правопорушень, з яких за керування в стані сп’яніння – 304 факти, невиконання вимог дорожніх знаків, проїзд на заборонений сигналу світлофора, перевезення вантажу та пасажирів, а також проїзд пішохідних переходів – 2088, керування транспортними засобами без документів – 863, проїзд з/д переїздів – 15 і т.д.
Поліцейські проводять інформаційно-роз’яснювальну роботу з водіями, які ігнорують правила дорожнього руху. Та таке нехтування правилами призводить до фатальних наслідків. Лише за минулий рік в Україні зафіксовано 18 628 дорожньо-транспортних пригод, щоб історія не повторювалась, кожен повинен відповідально та виважено сідати за кермо.
– Під час проведення відпрацювання, до деяких водіїв застосовувались заходи адміністративного впливу, а саме винесення адміністративних постанов. За незначні порушення ми проводили роз’яснювальну роботу. Один з водіїв своєю поведінкою викликав у нас підозру, тому було проведено перевірку на факт вживання алкоголю. Результат тесту виявився негативним, свою поведінку водій пояснив як сильне хвилювання. Переконавшись, що чоловік заспокоївся, ми дозволили йому продовжувати рух, – говорить інспектор сектору реагування патрульної поліції Михайло Даниленко.
Стрес – один із факторів розсіяної уваги на дорозі, в жодному разі не сідайте за кермо в такому стані, а ще пам’ятайте – ваша безпека у ваших руках. Будьте відповідальними!