Житомирські поліцейські викрили злочинне угруповання за виготовлення та збут неякісного пального

Актуально

Такий бізнес приносив його організаторам щомісяця до одного мільйона гривень прибутку.

Оперативники управління стратегічних розслідувань в Житомирській області Нацполіції спільно з колегами-правоохоронцями встановили не лише організатора та учасників угруповання, але й канали збуту контрафактної підакцизної продукції та місце знаходження підпільного цеху.

Відомо, що організували незаконну діяльність мешканці Житомирського району. В орендованому приміщенні зловмисники виготовляли дизпаливо шляхом його розбавлення різними домішками. Неякісне пальне реалізовували на території області зі спеціально обладнаних авто та з підпільного цеху за цінами, значно нижчими за ринкові. Щомісяця такий бізнес приносив ділкам до одного мільйона гривень прибутку. Невідповідність пального нормам ДСТУ підтверджується висновком експертного дослідження.

14 вересня поліцейські провели санкціоновані обшуки за місцями виготовлення, зберігання та збуту неякісного пального, а також проживання та у транспортних засобах фігурантів.

Крім того, на підставі отриманих в ході слідства доказів слідчі слідчого управління ГУНП в Житомирській області повідомили чотирьом учасникам угруповання про підозру. Їхні дії кваліфіковані за ч. 3 ст. 28, ч. 1 та 2 ст. 204 (незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів, вчинене організованою злочинною групою) Кримінального кодексу України.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією та знищенням незаконно вироблених або придбаних товарів, знарядь виробництва, сировини для їх виготовлення.

Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснює Житомирська обласна прокуратура.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

 

 

поліція
новини