Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
18 жовтня - Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Опубліковано 18 жовтня 2021 року о 09:22

Саме цей день був започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.

Торгівля людьми є глобальним злочинним бізнесом, сучасною формою рабства, що грубо порушує права людини та від якої потерпають чоловіки, жінки й діти.

Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми. У Кримінальному кодексі України покарання за торгівлю людьми передбачене статтею 149. Існує декілька різноманітних видів експлуатації: усиновлення (удочеріння), використання в порнобізнесі, залучення до злочинної діяльності, трансплантація чи насильницьке донорство, примус до зайняття проституцією, рабство, примусова праця, залучення в боргову кабалу.

Торгівля людьми, на жаль, залишається актуальною проблемою й у 2021 році. За оцінками Міжнародної організації з міграції, понад 260 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми починаючи з 1991 року.

Попри статистику оцінити реальні масштаби торгівлі людьми в Україні важко, ураховуючи доволі високий рівень латентності цих злочинів. Більшість постраждалих осіб не звертаються по допомогу, через те, що не хочуть згадувати й переповідати про пережиті ними жахіття.

Боротьба з торгівлею людьми є невіддільною складовою частиною діяльності відділу міграційної поліції ГУНП в Житомирській області. Поліцейські здійснюють заходи спрямовані на виявлення злочинів пов’язаних з торгівлі людьми; осіб, які постраждали від торгівлі людьми; установлення злочинців та притягнення їх до відповідальності.

Дані заходи здійснюються шляхом реалізації організаційних, оперативно-розшукових, адміністративно-правових, процесуальних, аналітично-дослідницьких, інформаційних та інших способів. Лише упродовж 2020-2021 років на території області виявлено 7 осіб, які постраждали від торгівлі людьми за формою трудової експлуатації, а також встановлено 4 осіб, які вчинили даний вид злочину, яких надалі притягнуто до кримінальної відповідальності за ст. 149 КК України. Всім потерпілим у повній взаємодії з суб’єктами, які здійснюють заходи у протидії торгівлі людьми було надано матеріальну, психологічну, медичну, соціальну допомогу, а також в подальшому надано статуси постраждалих від торгівлі людьми.

В останні роки Національна поліція знайшла підтримку  з боку міжнародних організацій - партнерів та зміцнили позиції держави у щорічному звіті Державного Департаменту США про торгівлю людьми у світі, в якому Україна на даний час залишається у 2-й групі.

А також з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми, хочеться висловити щиру подяку нашим партнерам: Координатору проєктів ОБСЄ в Україні, Представництву Міжнародної організації з міграції в Україні, Громадській організації "Ла Страда - Україна", Організації "А 21", завдяки яким налагоджена співпраця між державними та недержавними установами в організації належної допомоги постраждалим від торгівлі людьми, проводяться симуляційні вправи з правоохоронцями, інспекторами праці та соціальними працівниками.

                                               ВМП ГУНП в Житомирській області

 


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux