Портал в режимі тестування та наповнення
Меню
Поліція Житомира закликає громадян до обережності у проведенні будь-яких фінансових операцій
Опубліковано 16 березня 2021 року о 14:29

Ще двоє житомирян потрапили на гачок шахраїв, погодившись на пропозиції незнайомців, які називались представниками фінансових установ. Один із заявників, розголосивши особисті дані своєї картки, втратив усі заощадження. Інший - застрахував позику, яку так і не отримав. Наразі за вказаними фактами триває розслідування.

Днями до Житомирського районного управління поліції звернувся  32-річний житомирянин з повідомленням про ошуканство. Чоловік вказав, що напередодні до нього на мобільний номер зателефонував незнайомець, який назвався працівником банку. Він настрахав, що з банківського рахунку клієнта хтось спробував зняти кошти, однак служба безпеки банку, мовляв, вчасно припинила несанкціоноване втручання. Тепер же, щоб запобігати таким випадкам, слід було виконати певний алгоритм, надавши «представнику банку» конфіденційні дані своєї картки. Відтак по закінченню розмови заявник виявив, що з його рахунку зникли усі заощадження на суму близько 100 тисяч гривень.

25-річний житель обласного центру вирішив взяти позику у приватній фірмі, про яку дізнався з оголошення на одному з інтернет-сайтів.  Чоловік зателефонував за вказаним там номером та домовився про отримання кредиту. Жодних підозр у нього не виникло, адже «представник фірми» погодив надання позики лише після кількаденної перевірки кредитної історії та заповнення всіх начебто офіційних документів. Однією з озвучених умов для позичальника була сплата 2 тисяч гривень страхування. Втім, після її виконання замовленої суми чоловік так і не отримав. А номер телефону, за яким він контактував з кредиторами, більше не відповідав.

За обома вказаними фактами слідчі Житомирського районного управління нині проводять досудові розслідування за ч. 1 ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Поліція вкотре наголошує на дотриманні простих правил для убезпечення власних заощаджень:

-    ніколи не надавайте даних своїх банківських карток незнайомцям. Пам’ятайте, що працівники фінансових установ не запитують реквізити банківських рахунків, зокрема, і кодів доступу, які надходять в особисті повідомлення;

-    для отримання позики надавайте перевагу офіційним фінансовим установам. Уважно вивчайте всю документацію, яку вам пропонують підписати, та уточнюйте інформацію щодо наявних ризиків.

Житомирське районне управління поліції


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux