На Житомирщині поліція вилучила у водія незаконні боєприпаси

На варті безпеки

14 березня на блокпосту, що на виїзді із селища Черняхова, було зупинено легковик, водій якого перевозив бойові ручні гранати. Їх вилучили фахівці вибухотехнічної служби поліції. А походження нині з’ясовується у рамках кримінального провадження. Поліція застерігає: поводження з вибухонебезпечними боєприпасами без відповідних навичок становить пряму небезпеку.

Під час огляду зупиненої на блокпосту автівки «Volkswagen Sharan» під керуванням 34-річного жителя Хорошівської громади правоохоронці виявили у салоні на задньому сидінні предмети, зовні схожі на ручні гранати.

За таких обставин на місце події прибули фахівці вибухотехнічної служби ГУНП і слідчо-оперативна група Житомирського райуправління поліції.

За попередніми висновками експертів, вилучені боєприпаси є бойовими ручними гранатами наступальної дії.

У рамках розпочатого за ч. 1 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, боєприпасами або вибуховими речовинами) КК України поліцейські встановлюють походження бойових гранат і реальну мету їх перевезення чоловіком. Про чоловіка відомо, що раніше він уже притягувався до кримінальної відповідальності.

Нагадаємо, що на період воєнного стану в Україні діють норми ЗУ "Про забезпечення участі цивільних осіб у захисті України", який дає право цивільним особам чинити спротив збройній агресії РФ, використовуючи вогнепальну зброю. Наразі існує чіткий порядок, яким визначається хто, яким чином і на який термін може озброїтись. На решту випадків, які не відповідають нормам чинного законодавства, розповсюджується дія відповідної статті Кримінального кодексу України.

Окрім того, дії з вибухонебезпечними боєприпасами без навичок поводження з ними можуть призвести до непоправних наслідків. Будьте відповідальними та зважайте на загрози!  

Відділ комунікації поліції Житомирської області

поліція
новини
безпека